
Foto: archieffoto van bijeenkomst 2024 in de Bonifatiuskerk te Almere
Diverse kerken in Flevoland bij elkaar
Eén keer per jaar proberen mensen van verschillende kerken in Flevoland elkaar te ontmoeten. In dat kader nodigt de kring van kerken Flevoland geïnteresseerden uit op vrijdag 10 oktober om 14.00 uur in De Ark, Vlechttuinen 4 te Urk. Iedereen kan zich aanmelden, ook mensen die niet eerder een kring bezochten.
De agenda is als volgt:
1. Opening en welkom
2. Ronde langs de diverse kerkgenootschappen
3. Afstemmingen in de provincie Flevoland
4. Wat verder ter tafel komt
5. Sluiting
Bij 2. De organisatie probeert vanuit iedere kerk enkele mensen rond de tafel te krijgen. Door elkaar bij te praten over de ontwikkelingen in de kerk geeft dat een goed totaalplaatje.
Bij 3. Er zijn enkele ontwikkelingen die so wie so aan de orde komen:
a. De regionale pers, Omroep Flevoland, en de mogelijkheden die daar liggen. Omroep Flevoland heeft de ambitie een representatief doorkijkje te geven van wat er in de provincie speelt; lukt dat wat de eigen kerk betreft?
b. Contact met de commissaris Gerritsen, en de voortgang om een ontmoetingstafel te organiseren. Zie ook: https://www.klaasvanderkamp.nl/nieuws-4/2024/tafel-in-flevoland. Zou het lukken om met joden en moslims om de tafel te gaan zitten in deze door de Gaza-crisis gepolariseerde tijd?
c. Komend seizoen ’25-’26 en wat er speelt, waaronder twee verkiezingen (nationaal 2025; gemeentelijk 2026). In de vorige verkiezingsprogramma’s kwam het woord ‘kerk’ zelden voor; zouden de deelnemers kunnen nadenken over mogelijkheden dat te intensiveren voor de gemeenteraadsverkiezingen?
Bij 4. Er wordt nog even teruggekeken naar het verslag van 2024. Zie: https://www.klaasvanderkamp.nl/nieuws-4/2024/gast-bij-bonifatiuskerk
Deelname is gratis; opgave vooraf wel gewenst i.v.m. de planning: k.vanderkamp@protestantsekerk.nl