Foto: ds. Rienke Vedders - Dekker
Hoe ga je om met kwetsbare ouderen?
Er komt een publieksuitgave van het proefschrift ‘Hoe kostbaar is een kwetsbaar mens’. De dissertatie van dr. Rienke Vedders – Dekker komt daarmee beschikbaar voor een breder publiek. De presentatie van deze versie is gepland voor 4 februari 2026, van 19 tot 22 uur in de Ontmoetingskerk te Wierden; de ontvangst is vanaf 18 uur met soep en een broodje.
Mensen die willen meedoen, mogen gratis aanschuiven. Wel is het zaak dat men zich even opgeeft, zodat de organisatie er rekening mee kan houden. Opgave is mogelijk via ds. Wim den Braber en via dr. Rienke Vedders.
De stichting Promo, een ideële stichting die deze avond mogelijk maakt, faciliteert de bijeenkomst en de uitgave. Thema van de bijeenkomst is: ‘Hoe ga je als plaatselijke kerken en gemeenten om met de zorg voor kwetsbare ouderen? Het is een avond met praktische aanwijzingen bedoeld voor diakenen, ouderlingen, predikanten en kerkelijk werkers. Er komen vragen aan de orde, als: Hoe kan de kerk een betekenisvolle rol spelen in de zorg voor ouderen in de huidige samenleving?
Tijdens deze avond staat samenwerking tussen diaconaat, pastoraat en geestelijke verzorging centraal. De bezoekers krijgen inspirerende lezingen van onder anderen:
drs. Judith Compagner, burgemeester van Zwartewaterland en Sandy Stamsnijder, manager zorg bij Carintreggeland.
Daarnaast worden praktische voorbeelden gedeeld en gaan de bezoekers in interactieve groepen in gesprek over kansen en knelpunten in de zorg voor ouderen. Tijdens de avond wordt de publieksuitgave van het proefschrift ‘Hoe kostbaar is een kwetsbaar mens’ van dr. Rienke Vedders – Dekker gepresenteerd. Dit deel zal worden geleid door prof. Dr. Thijs Tromp, hoogleraar diaconaat.
Wie mee wil doen, kan zich aanmelden, liefst per mail voor 30 januari 2026 via: ds. Wim den Braber – wdb@twister.cx | 06-15908564 of dr. Rienke Dekker – rienke.dekker@hetnet.nl | 06-51112652